Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Promocje
Zestaw prezentowy z kosmetykami konopnymi
Zestaw prezentowy z kosmetykami konopnymi
179,99 zł 99,99 zł
szt.
Ostatnio na blogu

W dzisiejszych czasach dbanie o dobry stan zdrowia to podstawa szczęśliwego i długiego życia a nowe szczepy wirusów co kilka lat powodują tysiące zachorowań. Ochrona przed zachorowaniem i dbanie o swoje zdrowie nie należy do łatwych jednak stosując maseczki antywirusowe w zatłoczonych miejscach na pewno zapobiegniemy niepotrzebnym zarażeniom. Maseczki to dobra i bezpieczna ochrona przed zarazkami stosowana zarówno przez osoby prywatne jak i lekarzy specjalistów. 

Jak działają maseczki ochronne?

Mimo swojej prostoty maseczki ochronne stanowią ogromna zaporę dla bakterii i wirusów z otoczenia. Konstrukcja maseczki wyposażona jest w ochronny filtr wyłapuje z powietrza bakterie, wirusy, pyłki wszelkiego rodzaju dzięki czemu warto je stosować w okresach wiosennych. Maseczki ochronne nie są stworzone ze sztucznych tworzyw dlatego są ekologiczne i w pełni biodegradowalne. Zdolność filtracji takiej maseczki jest na poziomie przekraczającym 98% mimo zastosowania prostych materiałów podczas procesu produkcji. 

Maseczki chirurgiczne ze względu na swoja cenę stanowią bardzo tanią alternatywę na zabezpieczenie się przed niechcianymi infekcjami. Dzięki dużej skuteczności stosowane są również przez lekarzy na salach operacyjnych. 

Dlaczego warto jest zakupić maseczki chirurgiczne? 

Maseczki zapewniają bezpieczeństwo w takich miejscach jak centrum dużego miasta, samolot, szpital i wiele innych. Zachowanie dobrego zdrowia i unikanie niebezpiecznych zakażeń sprawi że będziemy bardziej odporni na choroby w przyszłości. Dbanie o swój stan zdrowia niskim kosztem to najlepsze co możemy zrobić dla swojego życia i samopoczucia. Zakup pakietu maseczek chirurgicznych na wakacje sprawi nie tylko że będziemy mniej narażeni na groźne i nieznane nam dotąd wirusy, ale również oszczędzi nam nieprzyjemnych sytuacji związanych z procesem choroby. 

Gdzie wykorzystuje się maseczki antywirusowe?

Oprócz oczywistych powiązań z maseczkami ochronnymi takimi jak szpital, praca z żywością, czy ochrona własnego zdrowia w podróży można również wymienić wiele innych. Maseczki chirurgiczne  to bardzo uniwersalne narzędzie, które sprawdzi się również w użytku codziennych. Duże zanieczyszczenie powietrza w wielkich aglomeracjach nie jest problemem który widać od niedawana a świadome osoby ochraniają swoje płuca przed zgubnym wpływem smogu. Dla restauracji i pracy na kuchni stosowanie maseczek jest czymś oczywistym i bardzo potrzebnym. Wiele bakterii i wirusów roznosi się droga kropelkową dlatego też kontakt z żywnością powinny mieć jedynie osoby w maseczkach. Nie tylko topowe restauracje ale również fast foody korzystają ze specjalnych zasad bezpieczeństwa dzięki czemu przechodzą rygorystyczne testy BHP. 

Czy cena maseczki ma duże znaczenie w stosunku do jej bezpieczeństwa?

Klasyczne maseczki ochronne są trójwarstwowe z czego jedną z tych warstw stanowi bardzo bezpieczny filtr. Nawet najtańsze maseczki są bardzo bezpieczne i nie ma najmniejszego powodu aby przepłacać. Kupując maseczkę zwróćmy tylko uwagę czy są to maseczki takie same jakich używa się w szpitalach a na pewno wybór będzie dobry. Naturalnie istnieją również droższe maski ochronne, lub specjalne spersonalizowane maseczki ochronne jednak ich zakup mija się z celem ze względu na identyczną funkcje ochronną jak w przypadku jednorazowych maseczek. Dokonując zakupu maseczek jednorazowych należy wybierać większe opakowania, dzięki którym będziemy zabezpieczeni na bardzo długi okres czasu. 

 

Oddychanie jest podstawowym procesem życiowym człowieka, od którego jakości zależą wszystkie inne czynności życiowe organizmu. Aby zminimalizować ryzyko wdychania z powietrzem patogennego materiału biologicznego, należy skutecznie chronić drogi oddechowe – dobrej jakości maseczki jednorazowe doskonale pełnią rolę szczelnej zapory. Wysokiej jakości maseczki ochronne jednorazowe noszone przez chorych zabezpieczają otoczenie przed rozsiewaniem groźnych bakterii i wirusów.

Jak działają maseczki jednorazowe?


Drobnoustroje są niewidoczne. Wiele z nich jest sprzymierzeńcami człowieka, ale liczne wirusy, bakterie, zarodniki pleśni i roztocza są odpowiedzialne za wywoływanie groźnych, a nawet śmiertelnych chorób.
Maseczki ochronne jednorazowe na pewno powinni zakładać ludzie chorzy. Maseczka blokuje wydostawanie się materiału biologicznego przenoszonego na mikrokroplach wody wydostającej się z nosa i gardła chorego podczas kichania, smarkania czy mówienia.
W przypadku osób zdrowych maseczka jednorazowa działa jak zapora, która przepuszcza powietrze i jednocześnie filtruje je zatrzymując na powierzchni materiału patogeny oraz zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Wdychane powietrze jest oczyszczone i bezpieczne.

Kto powinien nosić maseczki ochronne jednorazowe?


Maseczki jednorazowe są elementem osobistego zaopatrzenia pracowników w wielu zawodach i branżach: medycyna, farmacja, przetwórstwo spożywcze, laboratoria, ogrodnictwo to tylko część obszarów, w których maski są niezbędne dla ochrony zatrudnionych. Powszechne używanie maseczek jednorazowych powinno stać się standardem w przypadkach zagrożeń epidemicznych. Zakładanie osłon dróg oddechowych w takich sytuacjach jest dowodem postawy solidarności i odpowiedzialności społecznej.

Maseczki jednorazowe – materiał, rodzaje


Jednorazowe maski produkowane są z materiałów posiadających certyfikat Oeko – tex standard 100, który wymagany jest dla produktów mających bezpośredni kontakt ze skórą użytkownika.
Wewnętrzna warstwa maski wykonana z włókniny poliestrowej – flizeliny cechuje się miękkością, nieutrudnioną przepuszczalnością powietrza, wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie znaczne zagęszczenie splotu włókien działa jak niezawodny filtr powietrza. Maski szyte są z materiałów niewywołujących alergii.
W ofercie dostępne są maski jednorazowe trójwarstwowe w całości uszyte z flizeliny lub z innych tkanin z flizelinową wyściółką wewnętrzną. Maseczkę przytrzymują gumki zakładane na uszy lub zawiązywane z tyłu głowy troczki.

Użytkowanie maseczek jednorazowych


Wygodne mocowania na gumkach lub za pomocą wiązań pozwalają dostosować maseczkę do rozmiaru głowy. Maseczki dobrze układają się na twarzy i nawet wielogodzinne ciągłe użytkowanie nie jest uciążliwe.
Przez cały czas przebywania z maseczką na twarzy należy bezwzględnie powstrzymać się od dotykania zewnętrznej warstwy maski. Nie powinno się także zsuwać maseczki poniżej nosa i ust.
Po wykorzystaniu maseczkę należy ostrożnie zdjąć – rękami w rękawiczkach chwycić za gumkę lub tasiemki, maskę zwinąć i umieścić w pojemniku na odpady medyczne lub zmieszane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl