Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Promocje
Magnipsor White, 150g
Magnipsor White, 150g
130,00 zł 95,00 zł
szt.
Ostatnio na blogu

Oddychanie jest podstawowym procesem życiowym człowieka, od którego jakości zależą wszystkie inne czynności życiowe organizmu. Aby zminimalizować ryzyko wdychania z powietrzem patogennego materiału biologicznego, należy skutecznie chronić drogi oddechowe – dobrej jakości maseczki jednorazowe doskonale pełnią rolę szczelnej zapory. Wysokiej jakości maseczki ochronne jednorazowe noszone przez chorych zabezpieczają otoczenie przed rozsiewaniem groźnych bakterii i wirusów.

Jak działają maseczki jednorazowe?


Drobnoustroje są niewidoczne. Wiele z nich jest sprzymierzeńcami człowieka, ale liczne wirusy, bakterie, zarodniki pleśni i roztocza są odpowiedzialne za wywoływanie groźnych, a nawet śmiertelnych chorób.
Maseczki ochronne jednorazowe na pewno powinni zakładać ludzie chorzy. Maseczka blokuje wydostawanie się materiału biologicznego przenoszonego na mikrokroplach wody wydostającej się z nosa i gardła chorego podczas kichania, smarkania czy mówienia.
W przypadku osób zdrowych maseczka jednorazowa działa jak zapora, która przepuszcza powietrze i jednocześnie filtruje je zatrzymując na powierzchni materiału patogeny oraz zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Wdychane powietrze jest oczyszczone i bezpieczne.

Kto powinien nosić maseczki ochronne jednorazowe?


Maseczki jednorazowe są elementem osobistego zaopatrzenia pracowników w wielu zawodach i branżach: medycyna, farmacja, przetwórstwo spożywcze, laboratoria, ogrodnictwo to tylko część obszarów, w których maski są niezbędne dla ochrony zatrudnionych. Powszechne używanie maseczek jednorazowych powinno stać się standardem w przypadkach zagrożeń epidemicznych. Zakładanie osłon dróg oddechowych w takich sytuacjach jest dowodem postawy solidarności i odpowiedzialności społecznej.

Maseczki jednorazowe – materiał, rodzaje


Jednorazowe maski produkowane są z materiałów posiadających certyfikat Oeko – tex standard 100, który wymagany jest dla produktów mających bezpośredni kontakt ze skórą użytkownika.
Wewnętrzna warstwa maski wykonana z włókniny poliestrowej – flizeliny cechuje się miękkością, nieutrudnioną przepuszczalnością powietrza, wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie znaczne zagęszczenie splotu włókien działa jak niezawodny filtr powietrza. Maski szyte są z materiałów niewywołujących alergii.
W ofercie dostępne są maski jednorazowe trójwarstwowe w całości uszyte z flizeliny lub z innych tkanin z flizelinową wyściółką wewnętrzną. Maseczkę przytrzymują gumki zakładane na uszy lub zawiązywane z tyłu głowy troczki.

Użytkowanie maseczek jednorazowych


Wygodne mocowania na gumkach lub za pomocą wiązań pozwalają dostosować maseczkę do rozmiaru głowy. Maseczki dobrze układają się na twarzy i nawet wielogodzinne ciągłe użytkowanie nie jest uciążliwe.
Przez cały czas przebywania z maseczką na twarzy należy bezwzględnie powstrzymać się od dotykania zewnętrznej warstwy maski. Nie powinno się także zsuwać maseczki poniżej nosa i ust.
Po wykorzystaniu maseczkę należy ostrożnie zdjąć – rękami w rękawiczkach chwycić za gumkę lub tasiemki, maskę zwinąć i umieścić w pojemniku na odpady medyczne lub zmieszane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl